Україна на Великому Кордоні

19 листопада, у знаковий для України час, ми презентували свій колективний проект «Україна на Великому Кордоні. Цивілізаційний вибір». 2004 рік став поворотним у багатьох планах для України. Саме тоді, вперше протягом 80 років, відкрито постав дискурс про цивілізаційну належність України.

Цивілізаційна належність — це не стільки проект, скільки екзистенційне проживання цінностей. Особливе положення України в світовому просторі з однієї сторони відкриває безліч можливостей, а з іншої вимагає розцінювати їх як виклики. Відтак, ціннісний вибір постає не лише як проекція майбутнього, а є пов’язаним як з минулим, так і теперішнім.

Сьогодні Україна знову опинилася як і 7 років тому перед цивілізаційним вибором. Але для того, щоб його зробити необхідно з’ясувати контекст, який зумовлює екзистенційну ситуацію, її горизонт. Таким чином, пережиття попереднього досвіду дозволяє як відмежуватися від стереотипів сучасності, так  і знайти можливості майбутнього.

Пропоноване дослідження «Україна на Великому Кордоні. Цивілізаційний вибір» (2004), яке відповідає на частину питань, та, сподіваюся, стане корисним для наступного вибору.

Дослідження доступне за посиланням  «Україна на Великому Кордоні. Цивілізаційний вибір» (укр).

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Google photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.